Które zdjęcia były najpopularniejsze na moim Instagramie

Podsumowanie – 13 maja, bo komu się chce czekać do końca roku.

Z tej okazji 13 instagramowych postów posegregowanych ze względu na zasięg – od najbardziej popularnego do najmniej. Przy każdym z nich wyjaśniam, dlaczego post zdobył prawdopodobnie większy zasięg niż zazwyczaj.

Mądra analiza albo sneaky guess – potraktuj to jak chcesz.

1

Ten zdobył dużą popularność zapewne dlatego, że przedstawia szkice dziewczęcych twarzy o sarnich oczach, a przy okazji brał udział w wyzwaniu Kobiecej Foto Szkoły. Z drugiego powodu pod postem pojawiły się komentarze od mnóstwa ciekawych profili, ale głównie – sam brokat.

2

Drugi wpis bajkowych portretów na zamówienie był promowany przez kilka dni i dlatego zdobył tak duży zasięg – nie polecam jednak robić tego typu kampanii na przypadkowe, nowe osoby.

3

Na tym narysowałam i oznaczyłam 4 kobiety, którymi byłam wówczas przezainspirowana. Ania Maluje udostępniła ten post i tego dnia przyszło na mój profil dużo nowych obserwujących. Ania jest jak matka chrzestna zaczynających w Internecie podlotków. W nagłówcie jej bloga znajdziesz portret zrobiony przeze mnie!

4

Dawid Podsiadło na Instagramie zawsze zdobywa dużo serduszek. Taki już jego urok.

5

Ten post jest ciekawy, bo nad samym rysunkiem spędziłam jakieś 15 minut, ale widocznie sam kadr jest rozpoznawalny, wzbudził sentymentalne emocje i opis się spodobał.

6

Tutaj mamy filmik z wezwania draw this in your style. Sam hashtag jest bardzo popularny, a do tego challenge organizowany przez samdoes z 1mln obserwujących.

7

Kolejny post budzi we mnie nadzieję, że chociaż nie został stworzony pod żaden hashtag i nie ma nawet ciekawego opisu (ciekawe, kto teraz przeczyta), ale po prostu po lubiliście samą ilustrację przez walory estetyczne.

8

Kolejny post przedstawia The Travelling Onion, a opis odnosi się do jednego z jej postów, który miał zamkniętą możliwość dodawania komentarzy. Narysowałam rysunek ze zdjęcia tego posta i skomentowałam u siebie i tak. Da się zhackować system!

Magda udostępniła rysunek, więc stąd wielki zasięg – zazwyczaj bum dotyczy udostępnionego posta, bo jest on niejako łącznikiem z miejsca, z którego przyszli odbiorcy. Ale część zostaje, co mnie bardzo cieszy :3.

9

Kolejny filmik DTIYS, ale tym razem dziwi mnie trochę fakt, że akurat ten jest tak wysoko. Stworzyłam podobnych ilustracji dużo, a ta nie należy do moich ulubionych.

Jednak widzę, że na Instagramie dużą popularność zdobywają zdjęcia dziewczyn z kolorowymi włosami, śmiesznymi minami, pięknymi twarzami, piercingi i tatuaże. To trochę jakby te klimaty.

10

Tak jak i na Dawida Podsiadło, tak i Kwiat Jabłoni ludzie reagują jak dzieci na widok budki z lodami. Poza tym sam rysunek należy do moich ulubionych, więc kombo: tematyka+wykonanie zaliczone. Poza tym pod zdjęciem jesteś komentarz od samej Kasi zespołu!

11

Moje własne wyznanie DTIYS zdobyło dużą popularność, i to nie dlatego, że jest ładne (bo moim zdaniem takie sobie), ale bo jest na nie popyt.

12

 To po prostu ja. Nawet nie wiesz, jak cieszy mnie, że w 13 top zdjęciach pojawiam się tylko raz. Szczególnie, że wg wszelkich statystyk Insta Magików to człowiek najlepiej wygląda na Instagramach, a nie jakieś tam grafity na papierze roztarte.

Zasięg tego zdjęcia zwiększył hashtag z wyzwania. Wniosek – na IG warto brać udział w wyzwaniach.

13

Matylda, może powinnam robić więcej kadrów filmowych? 😉

Dodaj komentarz