logo mART

Wierzę w to, że masz genialny potencjał, a ja jestem po to, by ułatwić Ci go odkryć. Przekonaj się na własnej skórze, że możesz nauczyć się wszystkiego, a sufit to tak naprawdę nieograniczone niebo.

Chcę, aby Twoja marka wyzwalała westchnienia zachwytu, by Twoja unikalność została podkreślona, a w Twoim życiu ciągle wzrastała motywacja do rozwijania swojego potencjału. To wszystko.

Co oferuję dla blogerek?

Mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce, ale nasz mózg bardzo często to robi. Zadbanie o estetyczną elewację marki to nie tylko wartość dodana, ale w tych czasach – konieczność.

Nowe biznesy powstają jak grzyby po deszczu, ale tylko niektóre urosną i przetrwają. Tworzenie marki to całościowy proces, ale widzę, że często brakuje wiedzy, jak zadbać o spójną estetykę, która będzie określać markę.

To problem idealny do rozwiązania dla współczesnego grafika – to znaczy takiego, który nie tylko narysuje to, o co poprosisz czy objawi Ci swoje dzieło od serca, które mimo, że będzie ładne, to nie będzie współgrać z Twoimi celami biznesowymi czy estetyką.

W mojej ofercie znajdziesz bajkowe portrety, które możesz wykorzystać na stronie, w mediach, awatarach, ulotkach czy stopce maila. Proponuję też ilustracje w bajkowej stylistyce, które pojawiają się na koszulkach, jako naklejki, intra do filmików na YouTubie czy w środku e-booków. 

Jeśli potrzebujesz pomocy graficznej i podoba Ci się moja estetyka, to napisz na kontakt@szufladamart.pl.

Moja metoda

Dla mnie tworzenie ilustracji czy identyfikacji wizualnej to droga współdziałania. Przyłączam się do Ciebie, aby Cię wysłuchać i dzięki swoim umiejętnościom wyrazić Twoją wizję.

Dobre umiejętności komponowania (nie tylko przerysowywania!) są konieczne by poprzez techniczne pojęcia tj. kompozycja, kolory, światło wyrazić coś abstrakcyjnego i mieć zupełną dowolność tworzenia ograniczoną jedynie moją i Twoją wyobraźnią.

Chcę, abyś miał/a poczucie współtworzenia dzieła, które będzie jak emblemat Cię określać. Pomagam Ci odkryć, czego potrzebujesz, tak, byś miała pewność, że czujesz, że np. to logo, że do Ciebie pasuje.

Pracuję poprzez wizualne pokazywanie wersji – dzięki temu możesz zobaczyć, co wybierasz, a nie tylko sobie wyobrazić. Przykładowy proces tworzenia ilustracji przestawiłam TUTAJ.

Moje doświadczenie potwierdza, że każda estetyczna poprawka, w połączeniu z moim zachęcaniem do ich nanoszenia, sprowadza się, do lepszej jakości dzieła. Szkoła nauczyła nas, aby tuszować błędy, ale ja uważam, że nauka na nich zbliża nas do doskonałości.

Kim jestem?

Hej! Nazywam się Marta Kukła – jestem magistrem informatyki po Politechnice Wrocławskiej, a także pasjonatką skutecznej nauki, rozwoju i rysowania.

Często ludzie pytają mnie, jak to robię, że rozwijam swoje umiejętności tak szybko. Myślę, że ma na to wpływ cała moja historia lat szkolnych. W podstawówce i gimnazjum miałam najwyższą średnią w całej szkole, w liceum i na studiach również byłam w czołówce i uzyskiwałam stypendia naukowe. Nie urodziłam się nikim wybitnym, ale uwierzyłam, że mogę nauczyć się wszystkiego i przez lata wypracowałam metody dyscypliny oraz skutecznej nauki. Wierzę, że każdy może wydobyć z siebie potencjał, który pozwoli mu na skupienie energii i satysfakcjonujące dążenie do tego, czego pragnie.

Tamte lata wiele mnie nauczyły, nałożyły również dużą presję na to, by mieć jakiś wybitny zawód. Na studiach podjęłam decyzję, że spróbuję żyć życiem, które nie wygląda być może pokazowo, ale daje mi dużo satysfakcji. To doprowadziło do decyzji, że jeżeli teraz nie spróbuję rysować, to zawsze będę tego żałować.

Dlatego teraz pokazuję zagubionym osobom, które chciałyby zmienić branżę na kreatywną, że można się odważyć, a jednocześnie nie stracić poczucia bezpieczeństwa.

Odczarowuję dyscyplinę rysowania i pokazuję twardym głowom, że można się jej nauczyć tak samo jak programowania czy matematyki. Bo są to rzeczy tak samo trudne, albo… łatwe. 

Doskonałość osiąga się nie wtedy, kiedy nie można już nic dodać, ale kiedy nie można nic ująć.

– Antoine de Saint-Exupery

Co oferuję początkującym artystom?

Przeszłam (i nadal przechodzę, bo człowiek uczy się całe życie) bardzo ambitną drogę nauki rysowania – uczę się od najlepszych. Moimi największymi inspiracjami byli i nadal są: Loish, Angel Ganev, Paintable.cc oraz 21Draws. Korzystałam m.in. z ich tutoriali i książek. Jeśli masz ochotę przejść przez moją wydeptaną już drogę, zapraszam Cię do:

Artykuły o przyborach, technikach rysunkowych, a także źródło motywacji dla początkujących grafików.

Pokazuję tworzone prace, proces ich powstawania, na story dzielę się tipami i pokazuję backstage

Krótki poradnik dla początkujących artystów, z ilustracjami i notatkami szkicowymi. W newsletterze informuję o ważnych wydarzeniach, motywuję, pytam o zdanie, czasem wysyłam drobne prezenty.

Zapisy na listę oczekujących kursu digitalu w Photoshopie i Kricie – Digital mART. Do pobrania notatki PDF “Jak dobierać kolory”

Nie ma rzeczy łatwych i trudniejszych, są tylko takie, które umiesz bardziej lub mniej.

Współpraca

Szuflada mART to blog rysunkowy skierowany do osób, które chcą nauczyć się rysować, ciesząc się z procesu i widząc własne postępy.

Chciałabym widzieć markę jako pomocną dłoń dla początkujących grafików, miejsce, w które zawsze można się zwrócić. 

Najbardziej interesują mnie współprace z markami plastycznymi oraz technicznymi (tablety graficzne i sprzęty dla grafików) w zakresie różnych form współpracy:

  • testowanie i opiniowanie produktów,
  • cykl artykułów tematycznych,
  • współpraca na Instagramie,
  • patronat przy moich autorskich projektach,
  • stworzenie produktu fizycznego lub cyfrowego dla odbiorców

Kontakt

kontakt@szufladamart.pl