10 rzeczy z Aliexpress dla artysty

Ktoś powie, że to wysypisko, więc tak naprawdę… da się tu znaleźć bardzo fajne rzeczy. Co prawda jest na nim dużo rakotwórczego plastiku, ale zdarzają się też prawdziwe plastikowe perełki.

Nie jestem szczególnym zwolennikiem importu i też mierzi mnie plastik zalewający planetę, ale uważam, że niektóre rzeczy na Aliexpress kupić warto, bo np. nie ma ich w Polsce (albo i tak są z Chin sprowadzane i kupujesz je tutaj, nawet o tym nie wiedząc).

Na Aliexpress, jak na bazarku, można kupić dużo tanizny i do tego ten serwis powinien służyć. Pewne rzeczy wcale nie muszą być drogie, by się spisywały. Pozdrawiam tych, którzy kupują ręcznie dziergane gąbki do mycia naczyń od Amiszów oraz potrójne aksamitny papier toaletowy.

Markery TouchNew

Markery TouchNew to całkiem przyzwoite podróby promarkerów czy innych Copików.  Przeciętny markerowicz nie zauważy różnicy.

To jest jedyny tani sposób, aby za koszt kilkadziesiąt złotych kupić tak dużo kolorów. A nie oszukujmy się, magenty użyjesz raz na rok (ja do dzisiaj przez lata nie użyłam tego koloru, który kupiłam jako pierwszy). Ale gdy jej nie masz w miejscu, w który akurat potrzebujesz, to nie zazdroszczę… podartemu ze wściekłości Twojemu rysunkowi.

Na Ali kupiłam zestaw do malowania odcieni skóry (50 zł za 24 kolory) – nie wyobrażam sobie wydawać setki złotych na oryginalne odcienie. Promarkerów “skórzanych” mam ok. 4-5 i spisywały się do jedynego rodzaju skóry z lekkimi odchyleniami w stronę różu czy pomarańczu (od czego jest mieszanie!). Było okej, ale szkoda było mi nie wydać tych 30 zł na przepustkę do krainy nowych możliwości!

Jeśli do końca nie jesteś pewny, czy będziesz rysować markerami czy nie, to tym bardziej jest to bezpieczna opcja niż obkupienie się po dostaniu wypłaty.

Dodatkowo to nie same markery są tutaj skarbem, który zamawiamy, ale… w pakiecie otrzymujemy też niepozorny, biały żelopis. Niech nie zmyli Cię nieszlachetne pochodzenie! To najlepszy biały żelopis, jaki kiedykolwiek testowałam! Jakby tego było mało, to jeszcze w pakiecie jest bardzo fajny czarny cienkopis.

LINKI: TouchNew Skóra, TouchNew Dużo Kolorów

Lak i pieczątki

Pieczątki z grawerem kosztują ponad 100-200 zł, natomiast na AliExpress znajdziemy je już za około kilkanaście-kilkadziesiąt zł. I możemy poczuć się jak car lakujący list do kraju ościennego.

Do zestawu musimy dorzucić woski różnokolorowe – moje ulubione są w kształcie gwiazdek.

Nie zapomnij o łyżeczce metalowej. Ja mam zwykłą, bez szału, ale ceny różnią się w zależności od powabu łyżeczki: jej rączki, materiału itp.

Jeśli nie chce Ci się trzymać łyżki nad podgrzewaczem i wolisz zaoszczędzić cenne 2 minuty, to dokup jeszcze stojak na łyżeczkę. Ja stwierdziłam, że się obędę i poćwiczę mięśnie nadgarstka.

Laki pięknie wyglądają na wszelkiego rodzaju kopertach, które na przykład dołączamy do zamówień.

LINKI: Pieczątki, Pieczątki 2, Lak, Łyżeczka

Do pakowania

Mogłabym tym papierem owinąć wszystko!

Jak już ci nic nie wyjdzie z biznesu, to papier przyda się do pakowania  świątecznych prezentów. Dodatkowo można dokupić koperty bąbelkowe, torby na listy, folię bąbelkową, które ma bąbelki w kształcie serduszek oraz naklejki z napisem Thank You. Raj dla wszystkich Szopów Pakowaczy.

LINKI:

 Szkicownik lub notatnik

Nie testowałam szkicowników z Ali Express (bo te lubię mieć raczej znanych firm, kiedyś zrobię o nich wpis), ale mogę powiedzieć, że notatniki są bardzo ładne i jeśli lubisz mieć ich dużo, to jest to raj dla Ciebie.

Ten poniżej Note for Silence okazał się być moim ulubionym. Rozkłada się na płasko i ma minimalistyczną okładkę.

LINKI: Notatniki kolorowe, Note for Silence

Dawid

Może to nie jest przedmiot typowo do rysowania, ale raczej do gromadzenia rysunkowych przyborów. Na pewno każdy artysta doceni to trofeum. Ja trzymam w niej pędzelki i ołówki, ale można równie dobrze posadzić tam małą roślinkę, aby Dawid zielono w głowie miał. Hej!

A tak wygląda głowa Dawida u mnie. Jeden z ulubionych przedmiotów w moim pokoju. Spostrzegawczy zauważą miniaturowy magnes z głową Dawida – jest z Florencji (czyli pewnie też z Chin).

Palety ceramiczne

Aktualnie posiadam talerzyk – i, o ile do malowania gwaszami jest ok, to akwarele nieprzyjemnie się na nim rozlewają i mieszają. Warto wybrać wtedy paletę z przegródkami.

LINKI: Palety

Washi tape

Łatwo odrywalna ozdobna taśma, która może posłużyć do zabezpieczania krawędzi rysunku. Poniszą gwaszową ilustrację, właśnie zabezpieczając brzegi washi tape.

LINKI: Washi Tape 1, Washi Tape 2, Washi Tape 3

Piórnik

Który zwija się i… pięknie wygląda.

LINKI: piórnik

Dodatki

Na koniec bardziej lajfstajlowe rzeczy: piny z motywami obrazów Picasso, głową Dawida czy pokemonami – co kto lubi. No i skarpetki, bo kto by nie chciał włożyć stopy w głowę Mona Lisy…

LINKI: skarpety, pin herbata, pin Van Gogh, broszki obrazy

logo mART

Aliexpress to kopalnia – trochę złota, trochę gruzu. Nie ryzykowałabym kupowania drogich zestawów z Ali Express na przykład akwareli czy kredek. Wolę zaufać renomowanym firmom i takie rzeczy typowo do rysowania na co dzień, a nie wypróbowania raz na jakiś czas, wolę mieć drogie i porządne. 

Dodaj komentarz