fbpx

Portrety rodzinne

Idealny prezent ślubny • Portret na zaproszenia ślubne • Prezent dla dziecka • Niespodzianka dla rodziców • Podziękowanie dla dziadków • Rodzinny portret do nowego domu

Przykłady portretów

Poniżej znajdziesz przykładowe realizacje. Możesz wybrać dokładnie styl danego portretu albo zainspirować się i połączyć ze sobą różne opcje wyróżnione pod portretami.

bajkowy realizm

Zdecydowaliśmy się na kadr z bliska, jako że Zuzi zależało na wyraźniejszym przedstawieniu twarzy i zachowaniu większego podobieństwa.

Obecność linii konturów
Obecność linii 50%
realistyczne rysy
Realistyczne rysy 80%
śluby portret

kwiatowa linia

W tym portrecie zamieściliśmy kwiaty, które nawiązują do ślubnego klimatu. Obrazek z pełnym lineartem. Dodaliśmy urokliwe kołowe policzki. Postaci nie patrzą do kamery, ale tworzą scenkę rodzajową.

Obecność linii konturów
Obecność linii 100%
realistyczne rysy
Realistyczne rysy 50%

akwarele i bajka

W tym portrecie zdecydowaliśmy się na dalszy kadr, aby ukazać sukienkę i pozę, na przedstawieniu której zależało Oldze. Portret jest bardzo stylizowany i bajkowy, ale zachowuje podobieństwo postaci. Bez linii lineartu.

Obecność linii konturów
Obecność linii 4%
realistyczne rysy
Realistyczne rysy 35%

Cennik

Za elementy typu wianek, napisy, tła itp. nie płaci się dodatkowo. Ceny dotyczą wersji elektronicznych portretów. Podane poniżej ceny są całościowe.

2 OSOBY

500 zł

3 OSOBY

650 zł

4 OSOBY

760 zł

Dodatkowe opcje płatne: 

Proces

przesłanie zdjęć i wstępny wywiad

W sekcji FAQ dowiedz się jakie zdjęcia najlepiej przesłać. Posłużą im one do budowania portretu. 

Opisz w mailu swoje wstępne sugestie – kolory, cechy szczególne, pozę, minę – co tylko przyjdzie Ci do głowy.

etap kolorowania

Zmieniliśmy kolor włosów na jaśniejszy. Dodaliśmy tło akwarelowe i drobne szczegóły.

Prezentuję szkic wraz z różnymi możliwościami kompozycji (na podstawie poprzednich ustaleń).

szkice

kolejny etap

Pytania i odpowiedzi

W zależności od napływu zleceń czas ten bardzo się różni. Niekiedy jest to miesiąc, a niekiedy nawet jeden dzień, jeśli akurat “wstrzelisz” się w wolny termin. Mailowo informuję o tym, kiedy jest pierwszy wolny termin. Pamiętaj, że w okresie świątecznym czy okolicznościowym (Dzień Matki, Dzień Kobiet) terminy mogą być zajęte, dlatego zarezerwuj termin z wyprzedzeniem.

Możesz zdać się całkowicie na mnie, ale warto, abyś napisał/a wszystkie wyobrażenia o portrecie. Jakie kolory lubisz? Jakie są cechy szczególne osób na portrecie (ulubione kolczyki, bluzka, typowa fryzura, okulary)? Czy mają mieć otwarte czy zamknięte oczy? Jaki nastrój ma panować (zabawny, radosny, poważny)? Jaki styl portretu Ci odpowiada? Możesz załączyć przykłady moich prac lub innych inspiracji. Przygotuj informację, czy będzie potrzebny paragon czy faktura.

Od momentu realizacji ubiegają około 2-3 tygodnie. Czas może być krótszy lub dłuższy, zależnie od komunikacji i zdarzeń losowych.

Wybierz jak najwięcej różnych zdjęć. Minimum to 3 zdjęcia, optymalnie ok. 5-6 na osobę. Pamiętaj, aby były one wyraźne. Mogą być pod różnym kątem, nawet z profilu, abym miała lepsze pojęcie o wyglądzie głowy. Załącz też takie zdjęcie, do którego chcesz, aby portret był najbardziej podobny.
W przypadku portretów rodzinnych nie ma potrzeby wysyłania zdjęć, na którym jesteście wszyscy razem.

  1. Uzgadniamy termin i rozpoczynamy wtedy współpracę. W międzyczasie proszę o wysłanie zdjęć i maila z sugestiami.
  2. Prezentuję wstępny szkic/szkice, które służą zamiast opisu pomysłu. 
  3. Prezentuję szkic szczegółowy.
  4. Pokazuję lineart i wstępne kolorystyki.
  5. Pokazuję pokolorowany i pocieniowany obrazek. Na tym etapie można spokojnie zmieniać wszystkie kolory.
  6. Szczegóły i dopieszczenie 😉

Liczba etapów może się różnić w zależności do ustaleń z poprzednich etapów.

Nie limituję liczby poprawek, bo chcę, aby finalny efekt spełniał Twoje oczekiwania. Wiem, jak trudno przekazać wizję słownie, dlatego każdą poprawkę zobaczysz na kolejnej wersji. Wymagam jedynie, aby były one w jednym mailu na danym etapie pracy (tzn. jeśli szkic został zaakceptowany, nie uwzględniam

 poprawek do całkowitej zmiany pozy na etapie lineartu czy kolorowania). Etapów prac jest ok. 3-6.

Jeśli zależy Ci na większym podobieństwie do zdjęcia, poprawki upodabniające są na samym końcu.

Portret jest na użytek własny tzn. może być stosowany w mediach społecznościowych, wisieć na ścianie, reprodukowany i rozdany rodzinie czy umieszczony na zaproszeniu. Nie może być jednak emblematem firmowym (np. firmy rodzinnej) i znakować jej produktów tzn. ulotek, opakowań czy służyć za logo – w tym celu należy dodatkowo wykupić prawo autorskie w cenie 50% wartości zamówienia.

Jeśli zamówisz wersję jedynie plików elektronicznych dostaniesz pliki *.png z białym tłem i z przezroczystym, wersję na Instagrama oraz wersję *.pdf do wydruku.
Jeśli zamawiasz wydruk, dodatkowo otrzymasz jakościowy wydruk na papierze fotograficznym, który nadaje się do ramek i antyram.

Zamów

Napisz do mnie tutaj lub na maila szufladamart@gmail.com, aby zarezerwować termin.

Informacje, które warto zawrzeć:

Selected Value: 0
śluby portret