Piękne opisy instagramowe! Problem solved

Wielokrotnie spotykałam się z pięknymi graficznie podpisami postów na Instagramie. Czasem bywały bardziej finezyjnie niż sama treść. A to oddzielenie akapitu, a to emotikon, a to znaki ASCII.

Gdy chciałam coś podobnego uzyskać w swoich podpisach pod zdjęciami, to po tym, jak opublikowałam posta, wszystko się rozjeżdżało. Albo zjeżdżało do siebie.

Rysunek 1

Główne “problemy” pierwszego świata:

  • Emotikony zjadały entery, a cały tekst był przyklejony – jak na obrazku powyżej. Rysunek 1. Nie wiadomo było co wyląduje w danej linijce.
  • Niektóre akapity miały enter, a niektóre nie. Dotyczyło to także moich trzech kropek, w których ostatnia zostawała w poprzedniej linii. Rysunek 2.
  • Nie zawsze entery się produkowały, mimo tego, że w szkicu wszystko grało, to po publikacji czekała niespodzianka. Rysunek 3. A wiadomo, edytowany post to taki, który zobaczy tylko Ty i psychofan.
Rysunek 2

Zaczęłam szukać i trafiłam na księgi różnych porad magicznych. Była taka pt. “Nie stawiaj spacji po emotikonach, to wtedy enter zrobi się po nich normalnie”, albo “Kopiuj spacje między nawiasami [ ], a potem usuń nawiasy”. Każda okazała się nieskuteczna jak wyciąg z sierści pchły na porost zębów. Co więc wreszcie zadziałało?

Rysunek 3

Wreszcie po roku błądzenia po krainie niewiedzy, natrafiłam na źródło. Jedyne, skuteczne. Strona na której wklejacie tekst, a on skopiuje się Wam do schowka dokładnie w takiej formie, by na Instagramie nie czekały na Was niespodzianki. Albert wymyślił to sam i daje nam za darmo. Okażmy mu support!

Jak uładnić swoje opisy?

Treść opisu czyta się łatwiej, jeśli jest graficznie przyozdobiona. Fajnie, jak podpisy są na całym naszym koncie w jednej konwencji graficznej. Tzn. można np. hashtagi umieszczać w tekście, na końcu lub w komentarzu. I warto być konsekwentnym w wyborze.

Można również uatrakcyjnić tekst emotikonami i znakami ASCII. Kilka z nich podam Wam na dole. Większość z nich można znaleźć np. na tej stronie.

Kropeczki: • ◦ ∙

Strzałeczki: ‣ ↣ ⇒ ⇢ ⇨ ➠ ➤ ➳ ➼

Serduszka: 🎔 ❤ ♡ ♥

Gwiazdki: ★ ☆

Nutki: ♫ ♪ 𝅘𝅥𝅰 𝅘𝅥𝅮 𝄞

Przydatne jest oddzielanie enterami, by rozciągnąć tekst w pionie i nie był “zbity”. Nie lubimy przemocy.

Fajnie wymyślić jest swoją konwencję rozdzielenia akapitów. Poniżej przykład, jak to robi Inuinka.

⁃ ⁃ ⁃

opis instagramowy Inuinki

Oddzielanie kreską i czarne znaki ASCII. To styl Mrs. Ostrovii.

opis instagramowy Mrs Ostrovii

Laura woli kropeczki, a Sorelle Amore puste linie.

opis instagramowy Sorelle Amore

Koniecznie dajcie znać, jakie są wasze metody na porządkowanie graficzne! Podzielcie się w komentarzu instagramowym postem w pięknym opisem.

Dodaj komentarz